0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
IDRAWING Филамент Refills 5M Компатибилен со 3D Пенкало Печатач Сет на 20 Бои 1.75 mm за Цртање Подароци за Деца Без Заглавен Погоден за 3D Пенкало, 3D Принтер (Филамент - 20 Бои)

IDRAWING Филамент Refills 5M Компатибилен со 3D Пенкало Печатач Сет на 20 Бои 1.75 mm за Цртање Подароци за Деца

DEN 538.08
Това е достапна

Износот

75 mm дијаметар + / - .05 мм, и тоа е специјално конструиран за да се намали притискање.На PLA филамент работи со широк спектар на заеднички 3 D печатари—само двојно проверете го гајтанот големина за да се обезбеди компатибилност.Висока чистота на материјалите Развиена со високо-квалитетни материјали и самостојно развиена компоненти, производот е многу чиста и не-doped со отпад и рециклирани материјали за да се обезбеди стабилен и висок квалитет на производство.Се грижи Инструкциите да се Врати било неискористена филамент се врати во својата resealable торба за употреба во иднина и да се обезбеди безбедна, оптимална задржување.За дополнителна погодност, гајтанот вклучува и вграден мерач, што го покажува и процентот на материјал останатите и приближната должина останатите.Лесен-за-Користење се Трансформира во вашата креативност во нешто конкретно со помош од оваа 3 D Пенкало филамент од Idrawing PLA Материјал Еден од најчесто се користи 3 D пенкало материјали, PLA (Polylactic Киселина) го прави одличен избор за широк спектар на апликации за печатење.Се грижи Слободен Замена во рок од една Година Предизвикани од производство.

За стоката

Слична стока во категоријата