0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
MakerBot PLA Филамент, 1.75 mm Дијаметар, Големи Гајтанот, Проѕирен Зелен

MakerBot PLA Филамент, 1.75 mm Дијаметар, Големи Гајтанот, Проѕирен Зелен

DEN 3119.76
Това е достапна

Износот

Maker Bot PLA Филамент е најдобар и најголем дел во согласност со вжарено за Maker Bot Replicator 2 Десктоп 3 D Печатач.Maker Bot PLA Филамент е bio PLAstic добиени од пченка.Тоа е гарантиран да не имате било какви тешки метали, phthalates или BPA.Проѕирен Зелен PLA 2 Lbs 1.75 MM Филамент За Претставник 5 Генералот/Z18. Секој Филамент Боја Е Сеопфатно Квалитет Тестирани Во Двете 100-Micron И 200-Micron Слој Резолуции На Makerbotreplicator 2 За Да Се Потврди Дека Со Вжарено Ќе Се Изврши Секоја Функција Која Makerbotmakerware Софтвер Нуди И Сигурно Парче И Печатење На Секој Вид На Печатење.Ако Сте Нови во 3Д Печатење, Makerbot PLA Филамент Е Добар Материјал за Да Започне Со тоа, Бидејќи Тоа Е Лесно Да се Користи И Врши И На Повеќето Отпечатоци.

За стоката

Слична стока во категоријата