0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Кобалт Слој Вежба, Висока Цврстина Висока Отпорност на Абење Мултифункционален Хексадецимален месо тело Висока Јачина Флексибилност Чекор Вежба Малку, за Тенка Ж?

Кобалт Слој Вежба, Висока Цврстина Висока Отпорност на Абење Мултифункционален Хексадецимален месо тело Висока

DEN 227.76
Това е достапна

Износот

Кобалт слој го намалува триењето и оперативни температури и се протега својот живот.Нема потреба за центар удар, не е лесно да се скрши, може да се користи за deburring, chamfering и отворање.Висока отпорност на абење, висока цврстина и висока јачина флексибилност.Достапни во седум стилови за избор.Широко се користи за perforating различни материјали, како што се од нерѓосувачки челик прислушување, челик, дрво, тенки железо, алуминиум, влага доказ одбор, ПВЦ одбор, итн.Функција : 1. Кобалт слој го намалува триењето и оперативни температури и се протега својот живот.2. Нема потреба за центар удар, не е лесно да се скрши, може да се користи за deburring, chamfering и opening3. Висока отпорност на абење, висока цврстина и висока јачина flexibility4. Достапни во седум стилови за choice5. Широко се користи за perforating различни материјали, како што се од нерѓосувачки челик прислушување, челик, дрво, тенки железо, алуминиум, влага доказ одбор, ПВЦ одбор, итн.Спецификација : Предмет Тип : Чекор Вежба Малку Материјал : Висока брзина steel Standard(незадолжително) : 3-12, 4-12, 4-20, 4-22, 6-24, 4-32, 6-35.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Вежба Bit Note : 1. Рака вежби и табела вежби може да се користи за отворање на нерѓосувачки челик, плочи може да се отвори во рок од 1mm со рака вежба, и 2-3мм плочи може да се отвори со маса вежби.2. Брзината на нерѓосувачки челик отворање не може да биде брз, а неколку стотици се врти може да be3. Најдобро е да се користи вода за вбризгување или сечење на течност за ладење за време на обработка, која може ефикасно да се продолжи животот на вежба.

За стоката

Item Type:
Step Drill Bit 
Material:
High speed steel
Standard(optional):
3-12, 4-12, 4-20, 4-22, 6-24, 4-32, 6-35
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Drill Bit :
1. Hand drills and table drills can be used for opening stainless steel, plates can be opened within 1mm by hand drill, and 2-3mm plates can be opened with table drills. :
2. The speed of the stainless steel opening can not be fast, a few hundred turns can be :
3. It is best to use water injection or cutting fluid for cooling during processing, which can effectively extend the life of the drill. :

Слична стока во категоријата