0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ЖУ-CL Моќ Коло Сонда за Полнење на Батеријата Тестери Електронски Оптоварување Полнење на Батеријата Капацитет Тестер Автомобил Батеријата Аналитичар Електронски

ЖУ-CL Моќ Коло Сонда за Полнење на Батеријата Тестери Електронски Оптоварување Полнење на Батеријата Капацитет

DEN 7316.16
Това е достапна

Износот

Проверка за Лошо Земјата Контакти и Лоцирање на Краток Кола. Тестот светилка проверки осигурувачи, прекинувачи, armatures, дистрибутери и кола да брзо и лесно да лоцирате краток кола и отворени кола;. Иглата-земјата чист бакар сонда може лесно да се вежба дупки, и има широк спектар на 5-32 V е тешко да се постигне места;. Функција на одржување на светлината може да ги тестира различни возење сигнали, што е повеќе удобен и брз со две еден;. Во реално време напон екранот за да се реши проблемот на неточно осветлување на тест светилка со различни напони;.Знае како да се тестираат за лошо земјата контакти веднаш, следење и лоцирање шорцеви брзо, без губење на осигурувачи.Што повеќе, тоа е коло прекинато заштитени, што е побезбеден мерка за заштита на алатката и вашиот компоненти од преоптоварување.Моќност : AC110-220 VVoltage поставка : Празнење : 0.00-30.00 V, минимум чекор големина 0.01 VCharging : 0.00-22.00 V, минимум чекор големина 0.01 VCurrent поставка : Празнење : 0.05-10.00 минимум чекор големина 0.01 A (автоматски тековната ограничување кога моќ надминува лимитот)на Полнење : 0.05-5.00 минимум чекор големина 0.01 A (максимална струја ограничена со снабдувањето со струја)Испуштање на владата : DSC-CC : постојано испуштање струја за тестирање на капацитетот на батеријата или снабдување current DSC-CP : Постојано испуштање на енергија за симулирање постојано напојување опрема или тестирање моќ supply Charging метод : стандард полнење : поддршка на никел водород, никел хром, литиум, литиум железо, олово acid CHG-кратка БИОГРАФИЈА : Прилагодено постојан струја константен напон на полнење, само за батерии.

За стоката

Слична стока во категоријата