0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
2.85 mm TPR 3D Печатач со Вжарено Жица со Дијаметар 1000g Поголеми Bobbin Внатрешен Дијаметар за Cambrian Про 3D Печатач Додатоци(蓝色)

2.85 mm TPR 3D Печатач со Вжарено Жица со Дијаметар 1000g Поголеми Bobbin Внатрешен Дијаметар за Cambrian Про 3D

DEN 2114.40
Това е достапна

Износот

Тоа не е лесно да се јазол и лесен за употреба : тоа е рана механички и строго селектирани рачно да се осигура дека линија е чист и слободен од јазли и да се избегне можно.кршење и исклучувањето; Поголеми гајтанот внатрешен дијаметар дизајн го прави печатење неспокојот.Димензионални точност и конзистентност : дијаметар мерење и само инспекциски надзор контролен систем се стриктно потребни во процесот на производство за да се осигура дека дијаметарот на овие TPR жици е 2.85 мм и димензионални точност е + / - 0.03 mm. 2.85 mm TPR високо еластична гума жица.Дизајниран за Cambrian Про 3 D печатари.Карактеристики : Материјал : TPR Производство на точност : ±0.03 mm Цврстина : А 60-70 брзина на Печатење : 50-100 ММ/S Достапни бои : црна/бела/red/жолта/сина/matcha зелена Печатење температура : 230-260℃ Топол кревет температура : 60~80℃ точка на Топење температура : 160-180℃ Топлина нарушување температура : 80℃ Затегнувачка цврстина : Mpa 7.1 Издолжување% : >500% Солза сила : 48 KN/M Враќа го оценувате : >50% Рос свиткување замор : >200,000 циклуси се Носат : 72 mm3 Густина : g/cm3 1 Жица со дијаметар : 2.85 mm Пакување листа : 1*1000g TPR жица .

За стоката

Слична стока во категоријата