0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Lonve Мрежна Картичка, USB Безжичен WiFi Приемник Адаптер JPQ28 за Лаптоп, Десктоп

Lonve Мрежна Картичка, USB Безжичен WiFi Приемник Адаптер JPQ28 за Лаптоп, Десктоп

DEN 381.60
Това е достапна

Износот

Лесен оперативен и подесување.Обезбедува USB 2.34 Hi-speed интерфејс.Работа во 2,4 GHz(2.412-2.484 GHz) ISM фреквенција band64/128-bit WEP,WPA,WAP36 енкрипција.Обезбедува два методи на Работа : инфраструктура и Ad-Hoc.Пакување се Вклучени : 1x Wi Fi адаптер,35x Прирачник за Корисникот.Ова е Безжичен USB адаптер.Тоа овозможува безжичен пристап за вашиот USB-enble десктоп или лаптоп КОМПЈУТЕР.Неговиот компактен дизајн ви овозможува да се земе тоа каде и да одите.Оваа мини профил WLAN адаптер со полначот со USB конекторот поддршка USB 2.0 интерфејс.Ова е високо интегрирани MAC/BBP и 2.4 GHz RF/PA/LNA единствен чип.Поддршка : IEEE 802.11 g,IEEE 802.11 b.Тој е дизајниран да ја поддржи стандардната база карактеристики во областа ако безбедност, квалитет на услугата и меѓународна регулатива, давање на крајниот корисник најголемите перформанси во секое време во кои било околности.Многу мал и компактен WLAN адаптер дизајнот е добар за безжично поврзување кога надворешна антена потреби.Fetures : Лесно управување и setup Provides USB 2.0 Hi-speed interface Work во 2,4 GHz(2.412-2.484 GHz) ISM фреквенција band64/128-bit WEP,WPA,WAP2 енкрипција и authentication Transmitter Излезна моќност : 14d Bm +/-2dbm Supports Win2000/XP/Win7 Provides две методи на Работа : инфраструктура и Ad-Hoc.Пакување се Вклучени : 1x Wi Fi адаптер, 1x Упатство.

За стоката

Слична стока во категоријата