0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Jade Ролери Gua Ша Сет, Detox Стружење Масажа На Лицето, Брчки Против Стареење Сет (Стил #1)

Jade Ролери Gua Ша Сет, Detox Стружење Масажа На Лицето, Брчки Против Стареење Сет (Стил 1)

DEN 143.76
Това е достапна

Износот

Употреба на gua ша да scrape кожата да се намали воспалението и унапредување на здравјето.Обезбедува инстант олеснување на напнатост на мускулите на лицето, веѓите, и jawline.На jade функција својства совршен за намалување на брчки на кожата, темна под очите, и целокупната посмирен и подобар изглед на кожата.Едноставно, се применуваат на оваа тајна лицето техника во вашата рутина за 5 минути на ден!Карактеристики се Намали појавата на фини линии и брчки, ја Подобрува тенот на кожата ја Задржува еластичноста на кожата, Помага да се стимулира на лимфниот систем, Потполно природен, без адитиви или штетни хемикалии Промовира циркулацијата на крвта Масажи и релаксира мускулите на лицето ги Отстранува токсините Supercharges серуми & креми со подобрување на апсорпција се Намали големината на порите (едноставно се ставаат во замрзнувач за 15 минути пред апликација!) Го прави совршен подарок за секого!Секој подарок пакет вклучува двојно-еднострани jade ролери и gua ша стружење алатка.Помалите ролери може да се користи за помали области.АНТИ-СТАРЕЕЊЕТО СВОЈСТВА : Затегнува порите и brightens complexions како и намалување на појавата на фини линии.Природниот состав на jade значи тоа е слободен од мириси, бои и други штетни хемикалии.ПРЕМИУМ ПРИРОДНИ JADE : Карактеристики двојно двострано со две различни големина ролки.Овој природен камен не бара хемикалии или надразнувачи, едноставно низ кожата.Помага да се ослободат од стрес масажа со текот на делови на телото и лицето.Помага да се зачува на кожата еластичност совршен за челото, образите, под очите и повеќе!Ги отстранува токсините од кожата и помага на кожата да ги апсорбира серуми и креми.Им овозможува на вашиот серуми и други производи за нега на кожата да навлезат подлабоко во кожата.Ја зголемува циркулацијата на крвта за поздрава и поубава тен.Го намалува подпухналост, воспаление, или оток предизвикан од замор и помага да се избалансираат фини линии.

За стоката

Слична стока во категоријата