0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
JKRED Електроника Мини Видео Фаќање Картичка HDMI да USB 2.0, HD 1080 Видео Грабител Рекорд Кутија за во Живо Стриминг

JKRED Електроника Мини Видео Фаќање Картичка HDMI да USB 2.0, HD 1080 Видео Грабител Рекорд Кутија за во Живо Стриминг

DEN 2039.76
Това е достапна

Износот

Ниту надворешно напојување е потребен, па затоа е компактен и лесен за носење.Поддршка на Windows, Android и Mac OS.Кога се користи стандарден AWG26 кабел, на влез пренос на далечина е до 15 метри (1080 P и под резолуција).Се согласува да USB аудио UAC спецификации.Поддршка максимална излезна резолуција до 1080 P.Поддршка 8/10/12 малку боја длабочина.Поддршка повеќето стекнување на софтвер, како што VLC, ПРЕ, Amcap, итн.Во согласност со USB видео UVC спецификации.Поддршка максимална текст резолуција до 4 K.Овој USB 2.0 фаќање картичка може да се фати HDMI видео и HDMI аудио во исто време, и може да се пренесува аудио и видео сигнали со компјутер или паметен телефон за преглед и складирање.Погоден за high-definition стекнување, предавање на снимањето, медицински слики, итн.Спецификација на производот : HDMI resolution : највисок текст може да го поддржи 4 K Видео текст формат : 8/10 / 12-битна боја длабочина Видео излез на владата : YUV, JPEG Видео излез резолуција : Максимална излезна резолуција 1080 P Поддршка аудио формат : L-PCM Текст кабел должина : 15 метри, AWG26 стандарден HDMI кабел Максимална работат на струјата : 0.4 A / 5 VDC температурата на работа опсег : (-10 до + 55 ) Димензии : 64x28x13 (мм) Тежина : 21.4 g На пакувањето вклучува : 1 x Видео Фаќање Картичка.

За стоката

Слична стока во категоријата