0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Чинот во Дождот Сите Временски услови Копир Хартија, 8 1/2 x 11, 20# Бела, 200 Лист Pack (Бр 8511)

Чинот во Дождот Сите Временски услови Копир Хартија, 8 1/2 x 11, 20 Бела, 200 Лист Pack (Бр 8511)

DEN 812.88
Това е достапна

Износот

ВОДООТПОРНА на ХАРТИЈА : 200 листови на бели 20# Копија на Хартија за пакување.Овој текст дека нема да се сврти кон каша кога влажни и ќе се одвратат вода, пот, маснотии, кал, па дури и да преживее на случајно перење mishap и повеќе.COPY / ЛАСЕРСКО ПЕЧАТЕЊЕ : Print свој форми, обвиненија, мапи, работни листови, како и други важни документи на Чинот на Дожд Копија на Хартија.Го отспои други синтетика, Ритуал во Дождот нема да се мијат или бришење исклучување во тешки услови.НЕ ЗА ИНК-ЏЕТ ПЕЧАТАРИ.ШТО ДА се НАПИШЕ СО : Користете Молив или Сите Временски услови Пенкало и вашите белешки, ќе останат непроменети.Стандард Ballpoint пенкала ќе се работи кога хартија е сува.Водата базирани на бои ќе мушка исклучување Чинот на Дожд листови.ПЕЧАТЕЊЕ : за Разлика од синтетика, Ритуал во Дождот нема да се соберат статички набој додека печатење и duplexing и не постои ризик од топи во вашата машина.РЕЦИКЛИРАЊЕ : и покрај Ритуал во Дождот е трајност, тоа е целосно да се рециклираат.Едноставно рециклирање Ритуал во Дождот што правиш други бела или печатени трудови.Копирање или ласерот печати на вашиот сопствен сите временски услови обрасци, графикони, мапи, како и листови на патентиран Ритуал во Дождот Сите Временски услови Копир Хартија.Има практичноста на користење на вашите постоечки податоци листови на хартија која може да преживее во било кој временски услови.За пени лист, Ритуал на Дожд ви овозможува да работат ефикасно, без оглед на животната средина.Хартија е 20# обврзници тежина.Целосно да се рециклираат дрво-базирани на хартија.Копирање или ласерот печати двете страни.Не за инк-џет печатари.

За стоката

Слична стока во категоријата