0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Sanpyl 6 Празнина Duplexer Diplexer за Безжичните Радио Repeater 25W VHF N-Конектор Duplexer

Sanpyl 6 Празнина Duplexer Diplexer за Безжичните Радио Repeater 25W VHF N-Конектор Duplexer

DEN 892.80
Това е достапна

Износот

25 W RF Моќ Ракување : од Корист за подобрување на излезна моќност на целата машина, подобрување на ефикасноста и намалување на calorific моќ.Изолација на оваа duplexer е повеќе од 75d B, кое обезбедува висока чувствителност во јачина на примање и пренесување.Стабилна Структура : Едноставен дизајн го прави лесно да го инсталирате, ефективно подобрување на сигнал за безжична комуникација во големи области, како што се станбени делови, трговски центри, хотели, и повеќе. 6 Празнина Дизајн : Секој resonant може да праќа и прима фреквенција.На примање на крајот на филтерот за зрачи на емитува фрекфенција и се спречува пренесување на моќ стринг во приемникот.Предавателот филтер зрачи на примање frequenc.Висок и Низок disjoint на фреквенција : сигналите на Ниска и Висока фрекфенција може да коегзистираат од една порта без мешање со едни со други.Опис : Ова duplexer е пасивен уред кој овозможува фреквенција мултиплексирање во радар и радио комуникациски системи.Тоа изолатите на приемникот од предавателот додека дозволи да ги делат антена, така што да се обезбеди и примање и пренесување може да работи правилно во исто време.Спецификација : Боја : Црна Материјал : Железо Фреквенција Разлики помеѓу TX и RX : UHF 3 MHz (Мин.) / UHF 10 MHz (Макс.) TX Фреквенција : 157.650 MHz RX Фреквенција : 163.350 MHz Опсег : ±500 KHz.Терминал Стандард : N-конектор.Фреквенција Проред : 8-10 MHz Вметнување на Косата : 1.0 db Номинална Отпорност : 50 Ω Изолација : > 75db Големина : Прибл. 22.5 * 15.4 * 3cm/ 8.9 * 6.1 * 1.2 во Пакет Големина : Прибл. 26.5 * 20 * 7cm / 10.4 * 7.8 * 2.8 во Тежина : 1000g Пакет Тежина : 1154g Пакет Листа : 1 x VHF Duplexer.

За стоката

Color:
Black
Material:
Iron
Frequency Differences between TX and RX:
UHF 3MHz (Min.) / UHF 10MHz (Max.)
TX Frequency:
157.650MHz
RX Frequency:
163.350MHz
Bandwidth:
±500KHz.
Terminal Standard:
N-connector.
Frequency Spacing:
8-10MHz
Insertion Loss:
1.0db
Nominal Impedance:
50 Ω
Isolation:
> 75db
Size:
Approx. 22.5 * 15.4 * 3cm/ 8.9 * 6.1 * 1.2in
Package Size:
Approx. 26.5 * 20 * 7cm / 10.4 * 7.8 * 2.8in
Weight:
1000g
Package Weight:
1154g
  :
Package List:
1 x VHF Duplexer :

Слична стока во категоријата