0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
АЦЕ СТАКЛО 6390-10 Серија 6390 Филтер Реактор, 80 Valved Дното Филтер, 80 мм Страната Големина, 1000 mL, PTFE

АЦЕ СТАКЛО 6390-10 Серија 6390 Филтер Реактор, 80 Valved Дното Филтер, 80 мм Страната Големина, 1000 mL, PTFE

DEN 1992.00
Това е достапна

Износот

#80 valved долниот дел на филтерот. 80mm страната големина. 1000ml капацитет.Сите PTFE филтер реактор; продолжување на познатиот Аце borosilicate стакло филтер реактор производ линија.Главата, главата зглобовите, тело, stirrer лого, valved дното филтер собранието, и се промешува вратило со agitator се сите PTFE.Филтер за поддршка е полипропилен.Големи, Аце-Thred дното филтер собранието олеснува лесно filtrate обнова & чистење. 1000ml реактор вклучува halar обложени серпентина за греење или ладење.Овие реактори се дизајнирани за flourine хемија работа како и секоја работа со користење на силни бази каде стакло не можат да се користат.

За стоката

Слична стока во категоријата