0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Wilmad-LabGlass LG-4890-101 Фридрих Кондензаторот, Стандард Коси 29/26

Wilmad-LabGlass LG-4890-101 Фридрих Кондензаторот, Стандард Коси 29/26

DEN 354.96
Това е достапна

Износот

Спиралата внатрешна цевка содржи coolant која се вклопува цврсто во јакна, па пареа мора да го помине заедно спирала во тенок слој.Со Стандардни Коси надворешниот заеднички прилог на горниот крај јакна и продолжување на нагорен под агол од 15°.На дното на кондензаторот има Стандарден Коси внатрешни заеднички со капе совет на иста големина.Земја на потекло : сад.Спиралата внатрешна цевка на овие borosilicate стакло Фридрих кондензатори содржи coolant која се вклопува цврсто во јакна, па пареа мора да го помине заедно спирала во тенок слој.Две црево конектори и аглеста Стандард Коси надворешниот заеднички (продолжување на нагорен на 15° агол) се во прилог на горниот крај од јакна и Стандард Коси внатрешни заеднички со капе совет на иста големина е на дното.Научниците се потпираат на експертиза и уметнички вештини на Wilmad-Lab Glass' инженери и стакло специјалисти за производство на NMR и EPR потрошен материјал и лабораториско стакло од највисок квалитет.Користи секојдневно во академијата, здравството и во хемиската индустрија, нафта и други индустриски апликации, Wilmad нуди 7000+ објекти како дел од нивната стандардна каталог, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.

За стоката

Слична стока во категоријата