0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
JW Winco 452.2-38-19-5/16-55 Серија GN 452.2 Гума Цилиндрични Вибрации и Шок Апсорпција Планината со Прислушувани Дупка, Инчен Големина, 1.5 Дијаметар, 0.75 Висина

JW Winco 452.2-38-19-5/16-55 Серија GN 452.2 Гума Цилиндрични Вибрации и Шок Апсорпција Планината со Прислушувани

DEN 1888.80
Това е достапна

Износот

Природна гума (NR), вулканизирана, 55 durometer (брегот цврстина +/-5°) Планината.Нерѓосувачки челик насловната плоча.Нерѓосувачки челик, моделирани во Прислушувани инсерти/навој studs.GN 452.2 вибрации / шок апсорпција месеци, исто така познат како вибрации изолација месеци, анти-вибрации месеци, вибрации bobbins или гума браници, се користи како за крај-стоп браници, на пример, за транспортни колички.Тие апсорбираат најголем дел од акумулираната кинетичка енергија на влијание.Тие дејствуваат како апсорбери и да се спречи оштетување на шок и се враќа.Тие, исто така делува како звук апсорбери.Овие месеци се исто така се користи како израмнување на нозе.

За стоката

Слична стока во категоријата