0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
RipFix од Winnies Рака Поправка Крем & Callus Третман за Напукнато или Искинале Раце - 1.34 оз Калај

RipFix од Winnies Рака Поправка Крем & Callus Третман за Напукнато или Искинале Раце - 1.34 оз Калај

DEN 362.16
Това е достапна

Износот

Ние беа спонзори на настанот еден викенд каде што конкурент искинале толку лошо тоа беше крвав, грди, gnarly хаос со околу 1/4 инчи на кожата искинале off.Rip Fix е одлично решение за gymnasts / гимнастика, тежина lifters / кревање, бокс, маратон / climbers, патеки, рибари, тапанари, топката играчи, gardeners, па дури и градежните работници.Додека работел на настани, имаме откри дека голем број на спортисти не знаат како да се грижат за своите раце, и мажите особено се скептични во врска со лекувањето на нивната calluses.Заврши handcare систем во еден лесно да се носат калај.Тој има голема назад приказна.Благодарение на охрабрување на мојата заедница, ние сега имаме Rip Fix продавачите сите низ целиот свет.Најчесто се користи од страна gymnasts, lifters и рок climbers, но, исто така, било која друга активност која предизвикува рака повреди.Нега на кожата производи како Callus гребење и shavers се тешки за употреба и всушност може да се направи повреда полошо ако се користи неправилно.Најдобриот дел е примена Rip Fix во текот на ноќта пред спиење ќе ви помогне вашиот лекува кожата додека спиете!Rip Fix е од суштинско значење за секој спортисти опрема / атлетик торба.Кога ќе се изгради оние хард могили од месо (познат како calluses), а потоа додадете триење, тие имаат каде да одат, но да се откине и да предизвика болни rips.Солидна лекувам / balm ја штити чувствителната кожа на дланка и да се лечи rips што се случи." Тој контактирал мене два дена подоцна и рече : "Ти победи, тоа функционира.

За стоката

Слична стока во категоријата