0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Црвено Светло Терапија со Тајмер за Тело,200Leds,660&850nm Led Инфрацрвена Светлина Терапија

Црвено Светло Терапија со Тајмер за Тело,200Leds,660&850nm Led Инфрацрвена Светлина Терапија

DEN 4319.76
Това е достапна

Износот

Единствена двојна чип дизајн му овозможува на секој LED единица да емитуваат 660 nm и 850nm, така што секоја ќелија може да ја уживаат истата светлина, и подобро да се постигне ефект на физичката терапија и убавина.На chrysanthemum синџир дизајн може да се реализира заедничкиот контрола на повеќе групи, и спојување дупка е дизајниран на дното, која може да се spliced нагоре и надолу.Назад дизајн мобилни заградата монтажа дупки кои одговараат на различни видови поддржува значи, вие не треба да се прилагодите на светлата.Додадете времето интелигентни функција, до 30 минути, да можете да уживаат да се грижи слободен фототерапија, црвена и инфрацрвена светлина посебна контрола, нека уживаат во убавината и физичка терапија сам, во исто време, спаси повеќе моќ.Опремен со сите додатоци се инсталира зад вратата, лесно можете да уживате во фототерапија дома.Производ Карактеристики : Димензии : 35.82x8.26x2.76inches Item Тежина : 19lbs Max.Моќ Подготви : 1000 Watt Avg.Моќ Draw250 W±5%LED Количина : 200pcs 660 : 850=1: : 1 Lens : 30 degree Input Напон : AC100-240 VFrequency : 50-60 Hz LED животниот век : 50.000 hours Illuminance220 m W/cm2 @ 0inch123 m W/cm2 @ 3inch75m W/cm2 @ 6inch Package вклучува : 1 x 1000 W LED Светло Терапија Сијалица 3x Hanging јаже 1 x моќ card1 x Корисникот Manual1x Вратата hook1x Goggles Attention ве молиме : 1. Внатрешна употреба, а не вода-доказ. 2. Инфрацрвена светлина е невидлив со голо око, па кога се користи оваа крушка само половина на чипови ќе се појави осветлени.3. Не се сеќавам да биде премногу блиску или допир на сијалицата во текот на користењето или исклучување на време.4. Поради индивидуалните разлики, ако не удобно кога зрачењето, ве молиме престане.5. На црвено светло терапија сијалица не дојде со светилка сопственикот во пакет.

За стоката

Слична стока во категоријата