0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
АЦЕ СТАКЛО 6427-466 Серија Jacketed Притисок Реакција Систем со Возбуда Бар и Супер Магнет, 100 mm Прирабница, 11 Thred Влезот/Места, 500 mL

АЦЕ СТАКЛО 6427-466 Серија Jacketed Притисок Реакција Систем со Возбуда Бар и Супер Магнет, 100 mm Прирабница,

DEN 892.80
Това е достапна

Износот

Со #11 можат да се сместат-thred влезот/места. 100 Mm страната. 500 Ml капацитет.Заврши за две-парче, jacketed колба, притисок реактор систем дизајниран за да се изврши ниско до умерено позитивен притисок реакции, синтеза и catalysis.Реактор капацитети се движат од 500ml да 5000ml и употреба на Ace-Threds да се постигне течење-тесни систем.Два дела (flanged колба и главата) дизајн дозволува употреба на големи agitators и го олеснува производ отстранување и чисти-out.Номинална 36 PSIG на 100°C. Реактор тела, кодови -09 преку -26, имаат 28/15 топката заеднички влезот/излезот додека кодови -309 преку -326 се Ace-Thred влезот/излезот.

За стоката

Слична стока во категоријата