0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Sabatier 15-Парче Фалсификувани Тројна Занитвам Нож Блок Сет со Acacia Блок

Sabatier 15-Парче Фалсификувани Тројна Занитвам Нож Блок Сет со Acacia Блок

DEN 1471.68
Това е достапна

Износот

PROFEESIONAL СЕТ : Ова се 15-парче сет се состои од следните : 8-инчен готвач нож, 8-инчен slicer нож, 5.5-инчен serrated комунални нож, 5-инчен Santoku нож, 4.5-инчен парична казна работ комунални нож, 3,5 - инчен parer нож, 4.5-инчен бифтек ножеви стриже аглеста челик и блок.ПРОФЕСИОНАЛНА ОДДЕЛЕНИЕ : Секој нож е стручно направена со супериорен квалитет, со висока јаглерод нерѓосувачки челик, обезбедувањето на долготраен работ и отпорност на корозија.УДОБНОСТА ЗАФАТ : нерѓосувачки челик рачки се совршено и избалансирано за оптимална контрола со секое намалување.МОДЕРНА ЕЛЕГАНЦИЈА : На Acacia заврши блок и од не ' рѓосувачки челик, со висок јаглерод се справува додадете современ допир на елеганција во вашиот дом и кујна.ЛЕСНО НЕГА : Рачно миење со млака вода и благ детергент а потоа исплакнете.Сува веднаш.Оваа Sabatier 15-Парче Прибор за јадење Сет со Конкавна Acacia Блок чува од суштинско значење секојдневниот ножеви на дофат на вашите прсти.На ножеви се стручно направена од супериорен квалитет на високо-јаглерод, од не ' рѓосувачки челик и функција тројно riveted рачки кои се совршено се бројат и избалансирано за контрола.Круг acacia складирање блок држи ножеви организира додека додава елеганција на вашата кујна контра. 15-парче сет вклучува 8-инчен готвач нож, 8-инчен сечење нож, 5-1/2 инчен serrated комунални нож, 5-1/2 инчен Santoku нож, 4-1/2 алатка нож, 3-1/2 инчен paring нож, шест бифтек ножеви, аглеста острат челик, сите намена кујна shears и acacia дрво блок.Рачно миење со млака вода и благ детергент; плакнење и сува веднаш.

За стоката

Слична стока во категоријата