0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Ekena Millwork CM24TEPWS Храмот Таванот Medallion, 24OD x 1 5/8P (Вклопува Canopies до 9 1/4), Рачно Насликани Бисер Бели

Ekena Millwork CM24TEPWS Храмот Таванот Medallion, 24OD x 1 5/8P (Вклопува Canopies до 9 1/4), Рачно Насликани

DEN 3241.68
Това е достапна

Износот

Моделот по оригинални историски модели и дизајни.Солидна уретан за максимална трајност и детали.Лесни за брза и лесна инсталација.Фабриката се подготвуваат и подготвени за боја или faux заврши.Може да се намали, drilled, залепени или зезнав.Нашите таванот medallion колекции се моделира по оригинални историски модели и дизајни.Нашите занаетчии потоа рака издлаби оригинална парче.Да се биде рака врежан секое парче е богато детални со длабоко олеснување, остри линии, и навистина уникатен допир.Дека ремек дело потоа се користи за да се создаде калап господар.Откако мувла господар е создадена ние ги користиме нашите висока густина уретан пена да се формираат секоја medallion.На готовиот изглед е убаво детални, мала тежина, цврста градба, фокусна парче.Сличност на оригиналната гипс медалјони се постигне само со користење на нашиот висока густина уретан и не вакуум формирана, "пластичен" тип медалјони.Медалјони може да се намали со користење на стандардни машини алатки за да додадете некоја дупка за електрични или тавански вентилатор крошна.Медалјони се лесна тежина за лесна инсталација.Тие се целосно да се подготвуваат и да го подготвите за вашите боја.Ако имате било какви прашања, се чувствуваат слободни да побарате.Овие се во парк и достапни за итна испорака.

За стоката

Слична стока во категоријата