0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
JW Winco 453-35-40-М8-S-55 Серија GN 453 Гума Тип S Конусна Вибрации/Шок Апсорпција Планината со Навој Студ, Метрички Големина, 35mm Дијаметар, 40mm Висина

JW Winco 453-35-40-М8-S-55 Серија GN 453 Гума Тип S Конусна Вибрации/Шок Апсорпција Планината со Навој Студ, Метрички

DEN 374.40
Това е достапна

Износот

Природна гума Планината тело. 55 Durometer.Нерѓосувачки челик насловната плоча, прислушувани инсерти, навој studs.Европскиот Стандард Број 1.4301. GN 453 вибрации / шок апсорпција месеци, исто така познат како шок апсорбирање месеци, вибрации месеци, анти-вибрации месеци, вибрации bobbins или гума браници, често се користат како крај-стоп браници, на пример, за транспортни колички.Тие апсорбираат најголем дел од акумулираната кинетичка енергија на влијание.Тие дејствуваат како апсорбери и да се спречи оштетување на шок и се враќа.Тие, исто така делува како звук апсорбери.Овие изолација месеци исто така се користи како израмнување на нозе.Параболична обликот на овие изолација месеци генерира прогресивна еластичност карактеристики : Влијание и шок ефекти се апсорбира повеќе нежно.

За стоката

Слична стока во категоријата