0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Извори на учење LSP1213-велика БРИТАНИЈА tacklingtables Училница Постави

Извори на учење LSP1213-велика БРИТАНИЈА tacklingtables Училница Постави

DEN 2636.64
Това е достапна

Износот

На забавна игра со карти за време маси успех.Играта базирана начин да им помогне на студентите да се сретнат на Националната Програма резултат на познавањето на нивните пати маси и соодветна поделба факти надвор од срце крајот на Годината 4. Сет вклучува колор-кодирани училница табела која покажува кои пати маси студентите треба да ги совладаат секоја година и како деца напредок можат да го видат нивниот напредок и се чувствуваат чувство на постигнување.Метод е развиен од страна на наставниците и е широко се користи во училиштата.Училница Постави нуди наставниците сигурен кластерот за оценување метод за да се оцени секое дете е способности и мерење на нивниот напредок.Извори на учење tacklingtables Училница Постави е забавно ефективни картичка игра за време маси успех Идеален за училница математика за учење tacklingtables е игра базирана начин да им помогне на студентите да се сретнат на Националната Програма резултат на познавањето на нивните пати маси и соодветна поделба факти надвор од срце крајот на Годината 4 Развиена од страна на наставниците и широко се користи во училиштата во тоа математика ресурс што tackles учење маси во интегрирана забавен начин.

За стоката

Слична стока во категоријата