0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Dixon BMS6 Месинг Шеф Фитинг, Матични, 3/4 NPT Машки x 3/4 Цревото ID Бодликава

Dixon BMS6 Месинг Шеф Фитинг, Матични, 3/4 NPT Машки x 3/4 Цревото ID Бодликава

DEN 167.76
Това е достапна

Износот

Адаптер за поврзување на два различни видови на цевки или црева.Машки Национален Цевка Коси (NPT) теми и бодликава крајот за поврзување женски цевка да се флексибилни црева или цевки.Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Цевки менгеме се продава одделно.За топла вода апликации.Оваа Dixon BMS серија матични се користи за поврзување или проширување на цевки оди во иста насока.Тоа е машки Национален Цевка Коси (NPT) теми на едниот крај (за поврзување на женски навој за цевки) и е бодликава на другиот крај за поврзување на црево или цевки.Ова поставување е изработен од месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.На цевки стегач за бодликава крајот се продава одделно.Ова поставување е погоден за употреба во топла вода апликации.Цевководни фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола на проток, и промена на насоката на цевки во многу различни индустрии.Кога купување на цевководни фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината, и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Компанијата, основана во 1916 година, е со седиште во Chestertown, MD.

За стоката

Слична стока во категоријата