0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Sandvik Coromant R245-100Q32-12L CoroMill 245 Лице Мелење Машина, Челик, од Десната Страна, 60mm Арбор, 100mm Сечење Дијаметар x 50mm Целокупната Должина, 12 Вметнете Големина, 5 Груб Терен (Пакув

Sandvik Coromant R245-100Q32-12L CoroMill 245 Лице Мелење Машина, Челик, од Десната Страна, 60mm Арбор, 100mm Сечење

DEN 16133.28
Това е достапна

Износот

45-степен лице мелење машина.Барајќи roughing да огледало финиш.Мазна и светлината-за сечење акција за ниска сечење сили.Четири сечење на рабови по insert (внеси).Wiper инсерти за високо храна по завршувањето.Мелење секачи за високо метал отстранување и огледало финиш.На машина е дизајниран со зголемена агли за да се намали брус формирање и frittering на компонентата.Лесен за употреба и висока продуктивност.Светлината сечење со ниска потрошувачка на енергија.Блиска толеранција во комбинација со wiper вметнете за супериорен во однос на завршна површина.Широк спектар на оценки и geometries вклучувајќи керамички и CBN оценки Барањето : Лицето мелничката апликации во сите видови на материјали.Арбор, ЗНД арбор, цилиндрични месо тело, Свирче рецка/Weldon монтажа. 12 и 18 мм wiper вметнете options да се комбинираат со прецизност земјата мелничката инсерти за огледало заврши лице мелничката и да се сврти мелење.Објекти за поставување во рок од 0.1 mm им овозможи користење на 18 мм wiper внесува заедно со директен притисне економија inserts.ISO апликацијата гранки : Челик, Нерѓосувачки челик, од Леано железо, Алуминиум, отпорни на Топлина и легури на титаниум, Појачани материјал.

За стоката

Слична стока во категоријата