0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Dixon Вентил SLS507 Позлатен Челик Заврши Долго месо тело/Вода Фитинг, Спојка, 3/4 ТЕПААТ Тема x 5/8 ID Црево

Dixon Вентил SLS507 Позлатен Челик Заврши Долго месо тело/Вода Фитинг, Спојка, 3/4 ТЕПААТ Тема x 5/8 ID Црево

DEN 486.96
Това е достапна

Износот

Долго месо тело спојка сет за поврзување на две црева со ист дијаметар во права се кандидира.Црево barbs на двете страни и се БОРИМЕ навој врска во средината.Обложено челик за поголема отпорност на корозија од unplated челик.Бодликава фитинг за тесна печат на црева.Црево фитинзи се поврзете, контрола, промена на насоката на, и да го прекине протокот во цевки и црева системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, поцинкуван челик и други материјали кои се спротивстави на корозија, притисок, и носат.Црево фитинзи, имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, бодликава, притисни-за-поврзете го, исушете го исклучите, и другите, вклучувајќи ги и оние врз основа на меѓународно прифатените карактеристики.Црево фитинзи се користат во системи како компресори за воздух, автоматско производство операции, авиони контроли, и гуми за инсталација во индустрии вклучувајќи ги земјоделството, рударството, патишта, firefighting, и воздухопловството.Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Компанијата, основана во 1916 година, е со седиште во Chestertown, MD.

За стоката

Слична стока во категоријата