0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Micropipette, Прирачник Еден Канал Pipette Pipettor,0.5-10µl Висока Точни Микро Pipette, Прилагодлива Променлива Волумен Pipettes, Микро Трансфер Pipet Pipettor, за Течна Пластика и Стакло Pipettes.

Micropipette, Прирачник Еден Канал Pipette Pipettor,0.5-10µl Висока Точни Микро Pipette, Прилагодлива Променлива

DEN 777.60
Това е достапна

Износот

Ергономски дизајн на ниско клипот притисок избегнува повторувачки вид повреди, мала тежина, лесно да се контролира со полна рака, намалување на рака замор.Лесно ротирање на клипот копче за да го изберете раздавам јачина на звук.Цифрен екран за да се овозможи повеќе точни волумен на поставување и полесно за јачина на идентификација.Високо квалитетен материјал дава одлична отпорност на висока температура, корозија и временските услови.На врвот јадро може да се autoclaved(121℃,20 минути).Совет ejector го прави лесен и брз совет промени.Лесно да се калибрира и одржување со алатки обезбедени.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Микро Pipette Материјал : Пластични Боја : Како што е прикажано на сликата Тежина : Околу.238g/8.4 оз Модел : A10 Волумен Опсег : 0.5-10µl Тест Волумен : 10µl 5µl 1µl Точноста Грешка : +-1.00%, +-1.60%, +-7.00% Повторувачки Грешка : +-0.50%, +-1.00%, +-4.00% Совет : 10µl ''Increment'' : 0.01 µl Пакет Листата : 5 x Совети 1 x Pack Различна Боја Картичка 1 x Pipette 1 x Pipette Носителот 1 x Упатството.

За стоката

Слична стока во категоријата