0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
BBK 1524 75mm Гас Тело - Висок Проток на Енергија Плус Серија за Ford Mustang 5.0 L

BBK 1524 75mm Гас Тело - Висок Проток на Енергија Плус Серија за Ford Mustang 5.0 L

DEN 662.40
Това е достапна

Износот

BBK е вашиот Број Еден Резервни Перформанси Бренд во САД - Американски Дизајниран и Изграден.Висок Проток на Енергија Плус Серија 75mm Гас Тело се Зголемува Струење да се Подобри коњски сили и Гас Одговор Преку Акции.Се препорачува За Повеќе Модифицирани Апликации што ја Имаат Издувни гасови и Внесување Промени и Можеби Supercharger или Повремени Азотен Употреба.Сите Нови ЦПУ Машински Кастинг Собрани со Компоненти што Надминува ОЕМ Стандарди, Тие Ќе им Понуди Години на Проблеми со Слободен Перформанси.Едноставен, Директен Гром во Замена за Фабрика Единица со Едноставни Рачни Алатки за Помалку Од Половина Час.BBK Моќ Плус 75 millimeter Гас Тело за Ford Mustang 5.0 L за сите BBK 1994-1995 Mustang GT 5.0 L гас тела се дизајнирани за да се зголеми струење и да се подобри коњски сили од меѓу 7-12 HP во зависност од возилото и примена.Сите BBK перформанси моќ плус серија гас тела се CNC изработени од високо квалитетни 356 алуминиум одлеаноци наменети за да се обезбеди совршена ОЕМ квалитет и се вклопуваат во секое време.Карактеристики како ОЕМ умираат печат гас врски, двојно запечатени лежишта, o ringed гас шахти, направи BBK гас тела врвот во изведба и квалитет.

За стоката

Слична стока во категоријата