0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Gibson 315604 Aluminized Една Страна Мачка-Назад Издувниот Систем

Gibson 315604 Aluminized Една Страна Мачка-Назад Издувниот Систем

DEN 2248.80
Това е достапна

Износот

3 инчен aluminized mandrel искривен.Gibson Пригушувач карактеристики на чуствува доста збунета и chambered дизајн, нема внатрешна пакување, моќен длабоко ѕвонење. 4 инчен; Полиран; T304 Нерѓосувачки; Круг; Slash - Намалување на Совет; менгеме на.Излегува зад задните гуми.Цел живот ограничена гаранција.Gibson Еден Зафати Страна на Издувните гасови е совршен за подобрување на забрзување, максимум рид качување, влечење и полагање на моќ.Ова е нашиот најдобар вршење на Издувниот Систем.Излегува зад задните гуми.Потивок во кабината од која било друга Изведба на Издувните гасови.Dyno резултатите од тестот се покаже тоа го прави максимален вртежен момент и коњски сили на low-end (1800 до 3.000 ВРТЕЖИ во минута).Коњски сили добива просечно 10-15 и 15-20lb-ft на зголемување на вртежен момент.Кавга слободен, топ-на инсталација со професионален изглед резултати.Не заварување потребно.Поддржани од страна на Животот Ограничена Гаранција.

За стоката

Слична стока во категоријата