0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Holley 125-25 Една Фаза Стандард Протокот На Енергија Вентил

Holley 125-25 Една Фаза Стандард Протокот На Енергија Вентил

DEN 263.76
Това е достапна

Износот

Го подобрува моќ збогатување.Ја елиминира двоумење и bogging за подобри перформанси.Вклучува заптивка за лесна инсталација.Вентил се отвора кога вакуум достигне 2.5 Хг. На 90-ден гаранција.Овој единствен-фаза стандард протокот на енергија вентил ја зголемува вашето возило е моќ кога влечење на тешки товари или во брзо speeds.By подобрување на carburetor е одговор на вакуум сили, моќ вентил овозможува оптимална количина на гориво преку carburetor за зголемување на вртежен момент и на повисоки брзини.Моќта вентил ќе се отвори кога моторот ќе достигне вакуум на 2.5 Хг.Тоа има 90-ден гаранција за дефекти во материјалот и изработката.

За стоката

Слична стока во категоријата