0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Azan Часовник Исламската Часовник Молитва Часовник, Муслимани Часовници, 1pc на Муслиманската Исламската Молитва Часовник, Молејќи Azan Athan Аларм Ѕиден Часовник, Сребро

Azan Часовник Исламската Часовник Молитва Часовник, Муслимани Часовници, 1pc на Муслиманската Исламската Молитва

DEN 1403.76
Това е достапна

Износот

【Муслимански Лунарниот Календар】На azan часовникот за САД е лесно да се користи, може да го прикажува тековното време, датум, недела.Покаже Муслимански лунарниот календар. 【ЛИНИЈА и Светот Време】На azan молитва аларм е компактен дизајн, лесно да се носат и продавница, со летното сметање на времето функција и светот време функција. 【1500 Градови AZAN Време Избор】молитвата часовникот се подготви AZAN време за големи градови од целиот свет, 1500 градови целосно се за вашиот избор, пет група AZAN време секој ден. 【Музика и Потсети Функција】дигиталниот часовник има MAKKAH музика за молитва.AZAN време потсетам функција. 5 минути snooze функција. 【Температура на Екранот】На athan часовник е направен од високо квалитетни пластични и метални meterial, со температура, целзиусови степени, фаренхајтови може да биде вклучен слободно.Azan Часовник Исламската Часовник Молитва Часовник, Муслимани Часовници, 1pc на Муслиманската Исламската Молитва Часовник, Молејќи Azan Athan Аларм Ѕиден Часовник, Сребро со Пенкало.Материјал : Пластика и метал.Дисплеј : ЛЦД.Батерија Тип : 4 x 15 V АА Батерија(не се вклучени).Сместување Метод : висат на ѕидот или да се одржи на масата со заградата.Боја : Сребро.Големина : Прибл. 33*21*3cm / 3.0*8.3*1.2 во.Тежина : 658g.

За стоката

Material:
Plastic and metal Display

Слична стока во категоријата