0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ExGizmo 320W Електрични Овци, Коза Clipper Shears Волна Shearing Добиток Овци, Коза Животински Влакна Крзно Shearing

ExGizmo 320W Електрични Овци, Коза Clipper Shears Волна Shearing Добиток Овци, Коза Животински Влакна Крзно Shearing

DEN 1751.76
Това е достапна

Износот

Погоден за овци,ewes,кози,llamas, alpacas и било кој друг член на камила семејство добро негувани. 320w моќ целосна моторни и нови механички дизајн abate работно време.Кул температура кога се долго време на операцијата, Лесно да се постигне животно.Кочење бар, во кој prssure на ножот се легиран челик со топла третман.Моќ целосна моторот може да преку thickest,dirtiest волна.Поради царинската причина, масло не е вклучена.Се надевам дека вашиот вид разбирање.Спецификација : Напон : 110 V, НИ Plug Моќ : 320 W Сечење брзина на ножот : 2400rpm Капацитет : 8-10sheep/еден час Сечилото ширина : 78mm, исто ТАКА, Прилагодливи 80mm сечилото Clipper вкупна должина : 14" инчи Clipper сечилото ширина : 2.8" инчи.Кабелот за напојување : 18' ft Забелешка : за Употреба во суви средини само.Да се чува далеку од вода и влажни средини.Не користете вода за чистење на кој било дел од машина.Ве молиме да темелно прочитајте упатство пред користење на какви било животни.Ве молиме подмачкување на машина за да се подобри неговата употреба.Пакет се Вклучени : 1 x Shearing clipper со clipper глава 1 х Сет на shearing ножеви 1 x Clipper шрафцигер 1 x Шише за масло 1 x Чистење со Четка(масло не се вклучени) 1 x Операција Инструкции 1 x Носење Безбедно Спакувани во Мало Поле.

За стоката

Voltage:
110V, US Plug
Power :
320W
Cutting speed of blade:
2400rpm
Capacity:
8-10sheep/one hour
Blade width:
78mm ALSO Adjustable 80mm blade
Clipper Overall length:
14 inches
Clipper blade width:
2.8 inches.
Power cord:
18' ft
Note:
Use in dry environments only. Keep away from water and moist environments. :
Do not use water to clean any part of the machine. :
Please thoroughly read the user's guide before using on any animals. :
Please lubricate the machine to improve its use. :
Package Included:
1 x Shearing clipper with clipper head :
1 x Set of shearing blades :
1 x Clipper screwdriver :
1 x Bottle for oil :
1 x Cleaning Brush(oil not included) :
1 x Operation Instructions :
1 x Carrying case :
Packed Safely in Retail Box. :

Слична стока во категоријата