0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
MGN15C Линеарна Железнички Водич Имајќи Челик Линеарна Лизгачки Железница за 3D Печатачите CNC Машина Линеарно Движење Железнички Минијатурни Линеарна Водич Линеарна

MGN15C Линеарна Железнички Водич Имајќи Челик Линеарна Лизгачки Железница за 3D Печатачите CNC Машина Линеарно

DEN 2287.20
Това е достапна

Износот

Стабилни перформанси : линеарна водич има висока прецизност и стабилна трчање перформанси.Дефинитивно најдобар избор за професионалци.Солиден и издржливи : линеарна движење водич е составен од професионално дизајниран водич шини и затки, кои се цврсти и издржливи.долготрајни.Unburdened употреба : Овој имајќи челик лагер слајд железнички е мал во големина и лесен во тежина, и ќе не предизвика премногу оптоварување на опрема.Гума затка : Постојат две гумени затки на секоја страна на линеарни водич за да се спречи лизгање блок од лизгање off.Широк барање : Линеарно движење упатство е погоден за Ender 3, Corexy, Tronxy, Делта Kossel 3 D печатач надградби и повеќето автоматизација опрема.Функција : 1. На лагер железнички водич има висока точност и стабилни перформанси може да се види во своето работење. 2. Инструментот е составен од професионално дизајниран водич шини и блокови, кои се цврсти и издржливи. 3. Оваа имајќи челик лагер лизгачки железнички е мал во големина, лесен во тежина, и ќе не предизвика премногу оптоварување на опрема. 4. Постојат две гумени затки на секоја страна на линеарни водич за да се спречи лизгање блок од лизгање off. 5. Погоден за Ender 3, за Corexy, за Tronxy, за Делта Kossel 3 D печатач надградби и повеќето автоматизација опрема.Спецификација : Предмет Тип : Линеарен Железнички Водич Материјал : Имајќи Челик Модел : MGN150 Железнички Висина : Околу. 10мм/0.4 во Железничкиот Ширина : Прибл. 15mm/0.6 во Лизгач за зум Тема : M3 Пилот Дупка Проред : Прибл. 35mm/1.4 во Пакет Листа : 1 x Линеарна Железнички Водич .

За стоката

Item Type:
Linear Rail Guide
Material:
Bearing Steel
Model:
MGN150
Rail Height:
Approx. 10mm/0.4in
Rail Width:
Approx. 15mm/0.6in
Slider Thread:
M3
Pilot Hole Spacing:
Approx. 35mm/1.4in
Package List:
1 x Linear Rail Guide    :

Слична стока во категоријата