0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Премиерот PoultryNet Електрична Ограда, 48 H x 164' L, Двојно го Изнесе, Бела

Премиерот PoultryNet Електрична Ограда, 48 H x 164' L, Двојно го Изнесе, Бела

DEN 1425.60
Това е достапна

Износот

Се води во живина, овци, кози, говеда и guard кучиња.Држи надвор срна, мечка, raccoons, зајаци, foxes, coyotes, кучиња скитници и творови.Тоа е 48" electrifiable префабрикувани ограда.Тоа ќе пристигне на вашата врата како комплетен тек со мислења изграден во мрежа/ограда.Многу лесно да се постави.Трае околу 15 минути да се постави.Премиерот, исто така, препорачува користење на не-проводници за поддршка мислења во завршува, агли и големи насочен промени.Види Премиер 48" Fiber Tuff мислења (Item 208055) на .Ние претпочитаат користење на поддршка на мислења наспроти човек-линии на оградата страни, како што тие не бараат отстранување кога косите и се отстранува низ оградата.Важно да се вршат рутински вегетација одржување за да се минимизира трева/плевел оптоварување на оградата и да се намали енергетската потрошувачка.Двојно зачинети мислења за дополнителна стабилност.Двојно шила работат најдобро во влажна и/или мека почва.ОГРАДАТА МОРА ДА БИДЕ ПРАВИЛНО ЕНЕРГИЈА ЗА ДА БИДАТ ЕФЕКТИВНИ.Energizer не е вклучена.Препорачуваме околу .25 joule на energizer по тек на оградата.Користете само ниска или широк отпорност наизменична пулсот energizers.Предупредување!НЕ користите континуирано тековната energizers со електрична пребивање.За оптимални резултати, ние препорачуваме употреба на Премиер Соларни или AC/DC energizer која одговара на вашите специфични потреби.Се води во кокошки, патки, гуски и други живина, додека одржување на нивните копнени предатори надвор.Се препорачува за активни, flighty птици.На повисоки 48" нето поверојатно е да се обесхрабри големи предатори како што се coyotes.Држи надвор срна, мечка, raccoons, зајаци, foxes, coyotes, кучиња скитници и творови.

За стоката

Слична стока во категоријата