0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ARP 1001111 Хексадецимален Насловот Гром Комплет за СБ Chevy

ARP 1001111 Хексадецимален Насловот Гром Комплет за СБ Chevy

DEN 501.60
Това е достапна

Износот

ARP Насловот Гром Комплет Мал Блок Chevy P/N 100-1111. Дел број : 1001111. Одговара тип : Возило се Специфични.Пакет Тежина : 0.55 фунти.ARP произведува голем број на премија одделение гром и студ колекции за да се олесни инсталацијата на издувните заглавија вклучувајќи популарната нерѓосувачки студ комплет со 12-точка ореви.Нерѓосувачки 300 материјал не е под влијание од страна на корозија или екстремна топлина, што го прави идеален за апликацијата.Она што е уште поважно, компактен 12-точка орев ви овозможува лесно да се лизга приклучок во близина на цевка.Секој ARP додаток студ или болт комплет вклучува одреден број на делови за вашата апликација, плус со врвен квалитет подлошки и хексадецимален или 12-точка ореви, како што се бара.Studs се произведени со единствена орев-стартер носот што помага да се спречи крст-провира.Studs и завртки дојде или црна оксид на хром moly или Нерѓосувачки 300. И двете се номинално оценет во 170,000 psi затегнувачка цврстина значително посилни од 8 Одделение на хардвер.Специјално drilled НАСКАР модели се достапни за оние кои сакаат да го безбедност жица нивните насловот завртки за да спречите олабавување.Посебни НАСКАР модел насловот завртки се на располагање, кои се drilled за употреба на безбедноста на жица.Совршен за секој тркач кој желби врвна безбедност.Достапни за малите блок и голем блок на Chevrolet мотори, плус многу универзални апликации.Насловот Гром Комплет Хексадецимален Главата 12 Pieces Материјал Црна Оксид Големина 3/8 UHL 1.

За стоката

Слична стока во категоријата