0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Врховниот Суспензии - Пред Израмнување за Полнење за 1995-1999 GMC Yukon 4WD & 2000-2006 GMC Yukon 2WD/4WD | 1 3 Прилагодливи Пред Челик Torsion Копчињата за Суспензија на Лифт за Полнење

Врховниот Суспензии - Пред Израмнување за Полнење за 1995-1999 GMC Yukon 4WD & 2000-2006 GMC Yukon 2WD/4WD | 1

DEN 1629.60
Това е достапна

Износот

КОМПАТИБИЛЕН СО 1992 - 1999 GMC Yukon 1500 (4 WD само) и 2000 - 2006 година GMC Yukon 1500 (2 WD 4 WD). *Одговара само модели со 6-Повлечи оска конфигурации.СОДРЖИНА : 2x Ладно Кован Челик MAX-Torsion Клуч, Упатствата за Инсталација и Врховниот Суспензии Про Пакет.ТЕХНИЧКИ ЗАБЕЛЕШКИ : Прилагодливи 1 до 3 инчен Предната Суспензија Лифт. *На усогласување е секогаш се препорачува ако се менува висината на вашето возило.ИНСТАЛАЦИЈА : По лесен 1-2 час процесот на инсталација, подготвени сте да карактеристика на вашиот нов и подобрен возење! *Ние препорачуваме употреба на torsion бар алатка, или 5 тон опрема puller за да се обезбеди безбедно демонтажа на вашиот torsion бар и спречување на повреди или оштетување на вашето возило.БЕНЕФИЦИИ : ја Подобрува изгледот на вашиот камион и се зголемува земјата дозвола, па ќе може да се вклопи во поголем гуми.Два ПАТИ толку силна како фабрика копчиња и индексирани за лифт.Прилагодливи лифт на висина лифтови според вашата желба. (2x) Ладно Кован Челик MAX-Torsion Копчиња.Инструкции За Инсталација.Врховниот Суспензии Про Пакет.Лесно 1-2 час процесот на инсталација*.Зголемување на земјата царинење.Инсталирајте поголеми сопствени прирабници s crossmember, обезбедување на вашиот камион со совршен lift & ниво. (2x) Ладно Кован Челик MAX-Torsion Keys Installation Instructions Supreme Суспензии Про Пакет.Лесно 1-2 час процесот на инсталација* * * * Зголемување земјата clearance Install поголеми сопствени прирабници & tires Improve го изгледот на вашиот vehicle Maintain фабрика возење квалитет. *Ние не препорачуваме вршење на усогласување по менување на прекин на вашето возило.

За стоката

Слична стока во категоријата