0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ДНК Motoring CBE-AI942RS-NRT Нерѓосувачки Челик Catback Издувниот Систем

ДНК Motoring CBE-AI942RS-NRT Нерѓосувачки Челик Catback Издувниот Систем

DEN 261.36
Това е достапна

Износот

TIG заварени CNC машина прирабница за отпор против притисок и корозија. 94-01 Акура Интегра.Квалитет На Материјалите.Агресивни длабоко и мазна тонот на звукот додека се обезбедува непречено издувните проток на гас.Постојат неколку предности, кои доаѓаат од користење на издувните мачка назад систем, како што се зголемен коњски сили и ефикасноста на искористувањето на горивото, како и агресивна звук и одлична естетски.Не се Вклопуваат ГШ-Р и Type R Модели.Материјали : 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик.Зголемување на коњски сили, вртежен момент, и MPG. 4"(Od) Пригушувач валани совет/ 2.Но, за да целосно да се сфати овие бенефиции ние прво мора да разбере мотори на согорување циклус.Направен од висок квалитет на T-304 од не ' Рѓосувачки Челик со компјутеризирана mandrel-се наведнува за сила и издржливост.Совет Дијаметар (ВО) : 4" OD.Белешки : Инсталација настава не е вклучена.Поголем цевки, ниско-ограничување mufflers, и подесени resonators на добро дизајнирани перформанси издувниот систем може да се направи светот на разликата на вашето возило.Дихтунзи и Хардвер Вклучени.

За стоката

Слична стока во категоријата