0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Евра Ceramica Zanzibar Колекција 20 Парче Dinnerware Сет, За 4, шпански Флорални Дизајн, Multicolor & Ceramica Zanzibar Колекција Тестенини Чинии, Сет од 4, шпански Флорални Дизајн, Multicolor Сина

Евра Ceramica Zanzibar Колекција 20 Парче Dinnerware Сет, За 4, шпански Флорални Дизајн, Multicolor & Ceramica

DEN 2172.00
Това е достапна

Износот

Производ 1 : НЕВЕРОЈАТНИ DINNERWARE СЕТ : Вклучува : 20-парче круг dinnerware поставите; услуги за 4. Во глазура, рака-применета дизајн обезбедува свилен мазна завршница и непобедлива pop на боја, со различни шпански Флорални Дизајн на вашиот секојдневен табела.Донесе жив, нови изрази на вашиот секојдневен табела.Производ 1 : СОВРШЕН ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА : Вклучува 4 секој : 10. 9-инчен вечера плоча, 8. 7-инчен салата чинија, 5. 6 x 3-инчен житни сад, 8. 2 x 2. 2-инчен тестенини сад, и 4. 1-инчен кригла, Овој дизајн е направен од висок квалитет на трајни stoneware материјал за сите прилики и секојдневна употреба.Се Препорачува Употреба - Мезе, Секојдневен, Житарки, Десерт, Тестенини, Салати, Од Страна На Јадења.Производ 1 : ОРИГИНАЛНИОТ ДИЗАЈН одразува карактеристиките на Југот на Шпанија.Zanzibar е голем плус за секојдневна décor или посебен повод страни.Сад големина : 8. 6" x 8. 6" x 2. 4", 42 оз капацитет.Идеален за било кој тип на оброк!Совршен за италијански тестенини ноќ, ramen, салати, кари, и било време, салати и ручек оброци.

За стоката

Слична стока во категоријата