0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Gibson Елита Океанот Рај Плоштадот Dinnerware Опрема, Услуга за 4 (16pcs), Аква

Gibson Елита Океанот Рај Плоштадот Dinnerware Опрема, Услуга за 4 (16pcs), Аква

DEN 5351.76
Това е достапна

Износот

ОНА што Е ВО КУТИЈАТА : Услуга за 4 кој вклучува 4 од секоја од следниве : 10.5" Вечера Плочи, 8" Десерт Плочи, 5.75" (30 МЛ) Чаши и 14 OZ Чаши.ГРИЖА ИНСТРУКЦИИ : убави јадења, кои се, исто така, машина за миење на садови и микробранова безбедно.STONEWARE/ПУКАМ РЕАКТИВЕН ГЛАЗУРА : реактивен се однесува на техника колку повеќе бои во рамките на глазура реагираат заедно за да се создаде соновни, жив квалитетот на бои и нијанси.Пукам е намерно предизвикан со сложен механизам со отпуштање на секоја чинија во печката на исклучително ниски температури.Како резултат на пукам реактивен природата на глазура, секој stoneware парче е оригинално.ПРЕКРАСЕН ДИЗАЈН : инспириран од смиреност на океанските одмор, секоја чинија во овој сет е убаво дизајнирана и отпуштен од работа на ниски температури, за неколку часа во печката со крајниот резултат да биде стилски и експресивен прилог на вашата трпезариска маса.Вие нема да најдете пукам глазура dinnerware во подобра вредност.СЕМЕЈСТВО во СОПСТВЕНОСТ на : Gibson е индустрија-водечки производител на tabletop и housewares производи со седиште во Лос Анџелес, Калифорнија.Семејна сопственост за над 40 години, ние сме развиено семејство на брендови кои напредува надвор немилосрдните посветеност кон стил, иновации, и вредност за нашите потрошувачи ширум светот.GIBSON ЕЛИТА : најпознат бренд за реактивен глазура, рака-насликани керамика, и whiteware, Gibson Елита носи уметничките изработка на секојдневието.

За стоката

Слична стока во категоријата