0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Ван Zyverden 87047 Daffodils Труба и Cupped Мешавина Сет на 15 Светилки, 12/14 см, се Меша

Ван Zyverden 87047 Daffodils Труба и Cupped Мешавина Сет на 15 Светилки, 12/14 см, се Меша

DEN 431.28
Това е достапна

Износот

Растенијата 8" освен, 6" deep/Харди во USDA зони 3-8/Бродови на : 48 соседни НИ држави, плус Колумбија.Овие вклучуваат луковици, грутки и корени, иако сите тие се произведуваат убави цвеќиња, технички растенија се различни.Ригорозна контрола на квалитетот.Овие сорти вклучуваат луковици, грутки и корени.Овие сорти вклучуваат луковици, грутки и корени.Денес, луѓе, најчесто ни терминот сијалица да се однесуваат на било која фабрика, која ја чува својата сопствена храна во земјата.Денес, луѓето најчесто се користи терминот сијалица да се однесуваат на било која фабрика, која ја чува својата сопствена храна во земјата.Daffodils (botanically нарекува Narcissus) се долгорочно perennials и остварување на одлични другари не само други светилки, но, исто така, annuals, perennials, и сите видови на грмушки.Ван Zyverden се справува со стотици видови на Narcissus (daffodils), па понекогаш е тешко да одберете од кои видови да ги вклучите во некоја мешавина како што е оваа.Не сите светилки ќе блум во исто време.Разликата Помеѓу Светилки, Луковици, Грутки, Корени.Разликата Помеѓу Светилки, Луковици, Грутки, Корени.Тие се направи и во текот на поголемиот дел од САД , додека постои discernible зима.Тие се релативно штетници слободни, и елени ќе не јадат.Тенџере Среќа мешавина од стандарди за егзотика.Денес, луѓето најчесто се користи терминот сијалица да се однесуваат на било која фабрика, која ја чува својата сопствена храна во земјата.Капка во внатрешноста на пневматикот.Ние се соберат overruns и создаваат посебни сите-во-едно мешавина од многу број на сорти, - еден вид на potluck.Купи најголемата светилки може да се најдат.Но, во вистината, многу популарни светилки не се вистински светилки на сите.Забава, светла боја Narcissus мешавина.Ние се стремиме кон вашиот успех со нудење на сијалицата големина што ви треба.Ќе се испраќаат Прикриен Светилки/Сијалица, Големина : 12/14 cm/Изложеност : Целосна Сонцето да Делумно Сенка/Цути : Средината на Пролетта/Расте : 16-18" Високи.

За стоката

Слична стока во категоријата