0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Ван Zyverden Daffodils холандски Мајстор Сет на 15 Светилки

Ван Zyverden Daffodils холандски Мајстор Сет на 15 Светилки

DEN 1960.80
Това е достапна

Износот

Огромен труба цути/Елени отпорни и години на безгрижно боја/класичен жолта daffodil.Но, во вистината, многу популарни светилки не се вистински светилки на сите.Но, во вистината, многу популарни светилки не се вистински светилки на сите.Разликата Помеѓу Светилки, Луковици, Грутки, Корени.Daffodils (botanically нарекува Narcissus) се долгорочно perennials и остварување на одлични другари не само други светилки, но, исто така, annuals, perennials, и сите видови на грмушки. 48 соседни НИ држави, плус Колумбија.Денес, луѓето најчесто се користи терминот сијалица да се однесуваат на било која фабрика, која ја чува својата сопствена храна во земјата.Но, во вистината, многу популарни светилки не се вистински светилки на сите.Денес, луѓето најчесто се користи терминот сијалица да се однесуваат на било која фабрика, која ја чува својата сопствена храна во земјата.Ископа дупка.Капка во внатрешноста на пневматикот.Прашајте го секој - било каде - да се подготви daffodil, и ова е сорта повеќето луѓе ќе го имаат во предвид.Денес, луѓе, најчесто ни терминот сијалица да се однесуваат на било која фабрика, која ја чува својата сопствена храна во земјата.Овие сорти вклучуваат луковици, грутки и корени.Тие омекне тешко hardscapes, акцентот повеќето било градината, и се ефтин решение за додавање на боја на речиси секој буџет.Разликата Помеѓу Светилки, Луковици, Грутки, Корени.Прифатлива квалитет.Холандски мајстор е испробаните и вистински класичен, и подобрување на познатиот "Кралот Алфред", создавање на почетокот излив на жолта боја.Експерти во областа.Додека сите тие произведуваат убави цвеќиња, технички растенија се различни.Сијалица, Големина : 12/14 cm/Изложеност : Целосна сонцето да делумно сенка/Цути : Рана Пролет/Растение Време : Падот.Вода темелно.Поголем групирање на цвет светилки се многу повеќе fab од само неколку засадени тука и таму.Овие сорти вклучуваат луковици, грутки и корени.

За стоката

Слична стока во категоријата