0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Холандски Мајстор Daffodils (25 Светилки) - Жолта Daffodil Narcissus Светилки

Холандски Мајстор Daffodils (25 Светилки) - Жолта Daffodil Narcissus Светилки

DEN 2280.00
Това е достапна

Износот

Блум Време : Средината на Пролетта / Висина : 12-18" / Сијалица, Големина : 12/14cm.Hardiness Зона : 3-8 / Садење Време : Падот / Длабочината На Садење : 6-8" Садење Проред : 4-6".Блум Боја : Жолта.Количина По Пакет : 25 Светилки.Елени Отпорни : Yes.Кога ќе помислите на пролет, daffodils се обично првата работа што доаѓаат на ум.Нашите холандски Мајстор Daffodil е традиционален жолта daffodil со голема жолта труба и здрав зелена матични.Цветаат средината на пролетта, на холандски Мајстор сака сонцето и делумно сенка и тоа ќе се направи и во кревети, граници и под дрвја * Засадување на совет : daffodils може да бидат засадени во прамени, со ставање на 5 или повеќе светилки во една поголема дупка.Ова засадување метод обезбедува убав букет ефект во градината.Повеќегодишни во Зони 3 - 8.Големина 12/14 cm.Оваа ставка ќе Блум/Расте Средината на Пролетта 2017.

За стоката

Слична стока во категоријата