0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Ван Zyverden Daffodils Розова Мешавина Сет на 100 Светилки

Ван Zyverden Daffodils Розова Мешавина Сет на 100 Светилки

DEN 1528.08
Това е достапна

Износот

Разликата Помеѓу Светилки, Луковици, Грутки, Корени.Сијалица, Големина : 12/14 cm/Изложеност : Целосна сонцето да делумно сенка/Цути : Пролет/Растение Време : Падот.Грижа слободни боја и мирис кои се навраќаат сезона по сезона.Тие се релативно штетници слободни и елени ќе не јадат.Експерти во областа.Овие вклучуваат луковици, грутки и корени, иако сите тие се произведуваат убави цвеќиња, технички растенија се различни.Вода темелно.Но, во вистината, многу популарни светилки не се вистински светилки на сите.Додека сите тие произведуваат убави цвеќиња, технички растенија се различни.Мислам купчиња на боја.Ископа дупка.Тие се направи и во текот на поголемиот дел од САД, додека постои discernible зима. 48 соседни НИ држави, плус Колумбија.Но, во вистината, многу популарни светилки не се вистински светилки на сите.Тие омекне тешко hardscapes, акцентот повеќето било градината, и се ефтин решение за додавање на боја на речиси секој буџет.Прифатлива квалитет.Купи најголемата светилки може да се најдат.Денес, луѓето најчесто се користи терминот "крушка" да се однесуваат на било која фабрика, која ја чува својата сопствена храна во земјата.Овие сорти вклучуваат луковици, грутки и корени.Daffodils (botanically нарекува Narcissus) се долгорочно perennials и остварување на одлични другари не само други светилки, но, исто така, annuals, perennials, и сите видови на грмушки.Разликата Помеѓу Светилки, Луковици, Грутки, Корени.Малку планирање во голема мера ќе се зголеми бројот на месеци ќе уживате во сијалица цвеќиња.Овие вклучуваат луковици, грутки и корени, иако сите тие се произведуваат убави цвеќиња, технички растенија се различни.Разликата Помеѓу Светилки, Луковици, Грутки, Корени.Грижа слободни боја и мирис/Елени отпорни и години на безгрижно боја/Посакувана розова боја.Не сите светилки ќе блум во исто време.Многу варијанти сочинуваат овој уникатен спарување на сорти.Ригорозна контрола на квалитетот.

За стоката

Слична стока во категоријата