0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
RemZzzs Назален Cpap Маска Облоги (K11-NM) - Намалување на Бучна Воздух Протекување и Болни Плускавци - Cpap Материјали и опрема - Компатибилен со Resmed и Фишер Paykel

RemZzzs Назален Cpap Маска Облоги (K11-NM) - Намалување на Бучна Воздух Протекување и Болни Плускавци - Cpap Материјали

DEN 718.80
Това е достапна

Износот

Rem Zzzs Cpap целосна лицето маска облоги - на Cpap додаток кој ви помага да спијат со елиминирање на спиење нарушувања и непријатноста предизвикана од вашиот Cpap маска.Мека, дише Cpap лагер апсорбира лицето масла и влажност и спречува болни плускавци, притисок на интерпункција и иритации на кожата.Rem Zzzs помага да спиете во текот на ноќта со намалување на бучна воздух протекување.Тие се 100% памук расположливиот маска облоги.Компатибилен со : Resmed, Respironics и De Vilbiss Cpap маски - видете ја големината на табелата слика за повеќе информации за специфични маски и големини.Секој пакет содржи 30 расположливиот маска облоги или 30 дена снабдување и 2 челото облоги.Место Rem Zzzs директно на врвот на силиконска маска перница.Кога се применливи пати правоаголна челото лагер и место на маска челото парче.Посно надолу кон маска, ставање носот во долната половина на облоги дупка.За целосна лице маски, Rem Zzzs може делумно да се покрие устата во оваа фаза на монтирање.Притиснете лицето против Rem Zzzs додека враќање на главата на нормално исправена позиција.Прикачите капа и да се прилагоди удобно се вклопуваат.Answer : ___________________________ Note : Чекор 4 е МНОГУ ВАЖНО да се обезбеди соодветно одговара, одржување на лагер во место и спречување на кожата контакт со маска за време на спиењето.Конечно, се повлече цврсто на испакнати рабови на Rem Zzzs лагер да се водат дупка околу носот и устата (или носот за нос маска) за обичај се вклопуваат.Ова треба да резултира со најмалку 1/2 да 3/4 инчи екстра лагер на надвор од маската.Answer : ___________________________ Note : Истегнување е многу важно за оптимални перформанси.Екстра лагер ќе навивам подалеку од лицето.

За стоката

Слична стока во категоријата