0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
10 Парчиња Носната Влошки за CPAP Маска - CPAP Носот Влошки - CPAP Материјали за CPAP Машина - Апнеја при Спиење Маска Удобност Подлога - Прилагодено Дизајн и Може да Се Скрати

10 Парчиња Носната Влошки за CPAP Маска - CPAP Носот Влошки - CPAP Материјали за CPAP Машина - Апнеја при Спиење

DEN 580.80
Това е достапна

Износот

Лесно Да се Use These носната перници се дизајнирани за да одговара на повеќето маски.Се будам без тендер носот болка toady!Имајќи Го Clean The влошки може да трае до 3 недели, кога и се грижат за правилно.Природните масла на лицето може да предизвика влошки за да ја изгуби својата stickiness.Упатства За Употреба : се Мијат твоето лице пред да го користите за да се спречи вашата кожа природни масла од предизвикување на подлога за да се лизга.Се мијат твоето лице и рампа пред употреба, како што е опишано погоре.Една Големина Одговара на Повеќето : На CPAP носот гел подлога е прилагодено со цел да се вклопи во широк спектар на CPAP маски.Овие удобност назален CPAP перници помогне да се обезбеди дополнителна удобност. 10 парчиња на Сопствени Дизајниран со CPAP Гел Носот Влошки кои го спречуваат воздух протекување и престој на сите ноќ долго!Направени од не-боење и флексибилен материјал за да се обезбеди ултра-удобност.Тоа исто така може да се скрати за да ги собере, дури и повеќе од тоа!.Нема Повеќе Утро Болка : Разбуди чувството свежи без црвени дамки, рани, и маска за болка.Спиење убедливо! .10 Парчиња на Носот Влошки за CPAP маски : Пакет од 10 сопствени дизајниран со CPAP гел влошки кои се вклопуваат широк спектар на CPAP маски.Направени од не-боење & флексибилен материјал наменета за повторна употреба.Единствениот проблем е маски, може да се создадат ранички и болка на лицето и носот.Стави гел подлога на вашиот нос област додека легнал.Бидете сигурни дека ќе им овозможи на влошки да се исуши пред да ги применуваат на вашето лице.Миење на CPAP гел носот подлога со топла сапуница вода после секоја употреба да ги задржи тоа леплива за подолго време.Сепак, ако тие се премногу големи за вашето лице или маска, само трим ги надолу за да ги големина.Долготрајни : Зачувување на назален CPAP гел подлога за до 3 недели следејќи ги инструкциите внимателно.Веднаш место C Pap Маска на врвот на гел подлога.

За стоката

Слична стока во категоријата