0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Светите Ви Благодариме Картичка Поставува

Светите Ви Благодариме Картичка Поставува

DEN 167.76
Това е достапна

Износот

Сет од 12 Благодарам Белешки со Светла Црвена Боја Пликови.Одлично за Прв Заедница, Католичката Училиштата и другите верски повод благодарам белешки за деца.Тоа е мал светот по сите!Светиите од целиот свет да ви кажам благодарам на мила карикатури.Задната страна на картичката покажува на Светиите " домашна земји на Франција, Перу, Јапонија, Мексико, САД, и Судан се застапени.Оригиналниот Лик цртежи од Минесота уметници Brenna Kielty и Elisa Армстронг.Тој доби целиот свет во Неговите раце!Ви кажам благодарам со мила цртежи на меѓународните Светии.Salutare Канцелариски е соработка со уметници кои се комбинираат Вера и Уметноста.Картички се печатени во Des Moines Ајова на рециклираната хартија.На задната страна на картичката има Псалм 117 "Слава на Господ, сите ќе нации!".

За стоката

Слична стока во категоријата