0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Yuehuam Соларни Палубата Светла, 4pcs LED IP65 Водоотпорен Отворен Чекор Светилки за во Градина Пат Патио Скалите Чекори Ограда (Црна Школка Топло Бела Светлина)

Yuehuam Соларни Палубата Светла, 4pcs LED IP65 Водоотпорен Отворен Чекор Светилки за во Градина Пат Патио Скалите

DEN 666.24
Това е достапна

Износот

Премиум Материјал - Индустриски одделение ABS пластика со УВ исчезнат заштита.IP65 заштита ниво, соларни светилки можат да го издржат дожд и снег, обезбедување на подолг пати, водоотпорен, рѓа-доказ, прашина-доказ, и влага доказ.Соларни Полнење - Напредно monocrystalline соларни панели на секоја светилка наплаќаат 2v 100m Ah Ni-МЗ АА батерија, без електрична енергија сметка,осветлување насекаде.Лесен за Инсталација - не ' Рѓосувачки челик завртки вклучени.Оваа соларна ѕид светла многу лесно за инсталација, без жици е потребно, може да се поправи со 2 навртки или двојно страна лепило, се Качи по должината на работ на било каква рамна површина - скалило, железнички, walkway, патека, итн.Smart Отворено Соларни Светилки - Отворено соларни светилки се изгради со сензор за светло ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ, може да се auto за во текот на ноќта и надвор во текот на денот. 1 ден на сонце обезбедува 6-8 часа на светлина во текот на ноќта.Светла Чекор Lights (светла) - за да Може да биде лесно светење на пат, скалите, патио, Тревник, дворот и ограда за да се подобри безбедноста на вас и вашето семејство и имотот во текот на ноќта, избегне патувања и паѓа, и уживајте во вашите активности на отворен простор во текот на ноќта.Својата совршена за пејзаж, акцент и декоративни осветлување.

За стоката

Слична стока во категоријата