0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
EZgrip 40L (10 Gal) Autoclavable Полипропилен Санитарен Простор за Заштеда на енергија Carboy со 3 Инчен Санитарни Вратот и 50L Максимален Капацитет

EZgrip 40L (10 Gal) Autoclavable Полипропилен Санитарен Простор за Заштеда на енергија Carboy со 3 Инчен Санитарни

DEN 11138.88
Това е достапна

Износот

Foxx Живот Науки 40 L Полипропилен Не Spigot Санитарни Вратот Carboy, Проѕирен, 1 EA - 155-5131-ОЕМ.На EZgrip Carboys се дизајнирани да се обезбеди на корисниците со повеќенаменска контејнер што ги зголемува складирање ефикасност и лесна употреба.На карактеристична правоаголна форма заштедува драгоцено клупата простор.Поголем рачки на врвот на садот и моделирани костец во базата обезбеди целосно, сигурна потпора да се направи подигање, ракување, и фрлаат лесно.Факултативниот широк врат и му овозможува на корисникот да стигнат во внатрешноста на carboy за полесно чистење.Carboy материјал и волумен се јасно влијаеше врз надвор од шише, како и голем, лесно може да се прочитаат, метрички дипломирањето белези кои се овластени да ±5% точност.Полипропилен carboys се направени од USP Класа VI Одделение, autoclavable материјал.Се препорачува autoclaving циклус е : 15 PSI за 20 мин. на 121° C. Carboys на располагање со или без spigot во 2.5 L, 5 L, 10 L, 20 L, 40 L и 75 L големини.Foxx, исто така, обезбедува посебна линија на ТОЧКА контејнери.Материјали вклучуваат USP Класа VI, ФДУ Одделение HDPE, ПП, КОМПЈУТЕР, HDPE Килибар, PP Темно Килибар, и EZclear Copolyester.Foxx carboys се дизајнирани со врвот и на дното рачки за лесна употреба.Роман форма зголемува клупата и полица простор.Сите spigots и Versa Barb функција внатрешни теми со хард-стоп за да се спречи преку затегнување.На излегуваат во јавноста доказ дизајн со заптивка, исто така, обезбедува две проток; континуирано и упатство за користење.Spigots се исто така autoclavable, па дури и одговара на повеќето carboys.

За стоката

Слична стока во категоријата