0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ROCKETY AL12A72 Батеријата Компатибилен со Acer Стремат Е1 V5 Серија AL12A32 V5-571 V5-571p V5-571p-6642 V5-471 V5-431 V5-531 Е1-572 Е1-532P Е1-532 Е1-472 Лаптоп, Лаптоп Батерии. (Full 2600 mAh Клетки)

ROCKETY AL12A72 Батеријата Компатибилен со Acer Стремат Е1 V5 Серија AL12A32 V5-571 V5-571p V5-571p-6642 V5-471

DEN 1490.40
Това е достапна

Износот

Пред употреба : За нова батерија, ние укажуваат на тоа дека сите наши клиентите треба да се целосно наполнет со AC адаптер, бидејќи трае долг период, капацитетот беше изваден од страна на внатрешниот PCB коло, со цел да се заштити вашиот батеријата, можете целосно наполнет до 100% и мозоци за 1% 2 пати, тогаш капацитетот ќе се опорави.Полнење на батеријата редовно, најмалку еднаш месечно.Компатибилен P/N. : AL12 A32 4 ICR17/65 AL12 A72 АК.004 BT.097 B053 R015-0002 TZ41 R1122 KT.00403.012. Батерија тип : Li-ion; Напон : 14.8 V; Капацитет : 2500m Ah/ 37 WH; Клетки : 4-клетка; Боја : Црна; 10.6*0.9*1.6 инчи; 7.8 Унца.Одговара за Лаптоп Модели : Acer Стремат Е1 V5 Серија. 100% Сосема Нов, Батерија повеќе од 500 cycls текот на животот на батеријата; Висока енергетска ефикасност и продолжен животниот век на батеријата.Гарантира : 30 дена гаранција за враќање на парите и слободна размена на 12 Месеци.Ако нешто невообичаено се случува, или во сомнеж, ве молиме слободно да ни каже.Ние ќе бидеме многу среќни да понуди помош. 24 x 7-Мејл Поддршка.

За стоката

Слична стока во категоријата