0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Сино Дијамант Ветре Unsweetened Чоколадо, 32-ounces (Пакување of6)

Сино Дијамант Ветре Unsweetened Чоколадо, 32-ounces (Пакување of6)

DEN 636.48
Това е достапна

Износот

Сите природни.Глутен Слободни.вкусни и здрави.Бадем ветре не е млечни пијалоци направени од вистински бадеми, сите природни, мазна и крем со навестување на бадеми.Бадем ветре е голем дегустација не млечни пијалоци без тенка, варовит по вкус на ориз и соја пијалоци.Уживајте во бадем ветре разладени од страна на стаклото и на вашиот житарици.Ќе сакам како тоа froths во кафе пијалаци, го подобрува овошје пијалаци и мешаници првенство за првенство во вашите омилени рецепти.Глутен, холестерол и лактоза слободни.Одличен извор на калциум, витамини, Д и Е Добар извор на витамин А освежување алтернатива на соја и ориз не млечни пијалоци.Во текот на раните години се развива помеѓу 1910 година и 1915 година, размена работеа за да се воспостави себе како водечка сила во рамките на глобалната бадемово индустрија, но прашања од брокер неспособност да независни лозарите дестабилизација на цените продолжи да работи против нив.Во тоа време, Калифорнија имаше само околу 20% или помалку на светот снабдување на бадеми, додека Шпанија и Италија се зголеми на лавовски дел од најмалку 80 проценти.Тоа брзо стана јасно на членовите на задругата која промена во продажба на стратегијата беше потребно и тоа име што преведени на висок квалитет на сликата за потрошувачите беше одговорот.

За стоката

Слична стока во категоријата