0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
KitchenAid 3-Ply База Бранеа од Нерѓосувачки Челик Оброците Јадење/Тавата со Капак, 4 Четвртиот

KitchenAid 3-Ply База Бранеа од Нерѓосувачки Челик Оброците Јадење/Тавата со Капак, 4 Четвртиот

DEN 1439.76
Това е достапна

Износот

ДУРИ и на ТОПЛИНАТА : Тешки дното, triple-слој основи функција два слоеви на трајни производи од не ' рѓосувачки челик со екстра дебел слој на топлина-спроведување на алуминиум за да се еднакво дистрибуирате топлина од раб до раб.ТРАЈНИ ИЗГРАДБА : Направена од тешки нерѓосувачки челик, ова трајни оброците е тешко доволно да застане за секојдневна употреба и експериментирање во кујната.ЗАКЛУЧУВАЊЕ ВО ТОПЛИНА : Калено стакло капак не се заклучи на топлина за да се донесе максимумот од секоја состојка.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Оброците и калено стакло капакот се машина за миење садови безбедно за лесно расчистување.STOVETOP ДА РЕРНАТА : Индукција компатибилен нерѓосувачки челик оброците е бројлери и фурна безбедно до 500°F без капак; фурна безбедно да се 350°F со капак.Стил : Оброците (4 Четвртиот).

За стоката

Слична стока во категоријата