0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
оса Делта 2040 Глина 3D Печатач

оса Делта 2040 Глина 3D Печатач

DEN 503.76
Това е достапна

Износот

LDM Екструдер.глина екструдер.глина екструдер, LDM, истражување печатач.најбрз печатач во светот.воскресението функција.Идеален Печатач стручните, компактен 3 D печатач за парчиња со 20 см база и до висина од 40 cm.Тоа карактеристики затворена комора, топла подлога и суспендирани Bowden.Точни, брз и сигурен.Материјали На ОСА (LDM) Ниска Густина Материјал Екструдер е во можност да екструдиран било ниска густина материјали без големи честички внатре на тоа.Вклучени со машина доаѓа примерок на бели порцелански да започнете.Може да се вчита било паста материјал што може да се направи меки доволно за да се турка преку екструдер со 4-6 бар на притисок, и не постојат честички кои ќе го блокира 1 mm млазницата.Печати Спецификации Цилиндрични Печатење Област : ø 200 mm - 400 mm h Млазницата Дијаметар : 1.0 mm стандард. 2, 3, и 4 mm млазници достапни на барање.Софтверот за Оперативни Системи : Windows, Mac, Linux Софтвер за Режење : Cura, SLic3r, Поедноставување на 3 D Тип на Датотека : .stl ,.obj , .gcode Интерфејс SD Картичка, USB Тело Машина Димензии : 49 x 44 x 87 см (19.29 x 17.32 x 34.25 во) Машина Тежина : 20 кг (44.09 lbs) Превозот Димензии : 59 x 51 x 102 cm (23.23 x 20.08 x 40.16 во) Испорака Тежина : 24 кг (52.91 lbs) Моќ Барања Текст : 120 V 60 Hz Потрошувачка на Енергија : Max 300 W Механика Рамка и Корица : Алуминиум, Поликарбонат, и Plexiglass Печатење Кревет : Челик.

За стоката

Слична стока во категоријата